Održan dvodnevni trening – seminar: “Analiza finansijskih izveštaja”

Održan dvodnevni trening – seminar: “Analiza finansijskih izveštaja”

AFI_2015_-_1

U Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad održan je treći po redu trening seminar :

˝ANALIZA FINANSIJSKIH IZVEŠTAJA˝

Kroz praktične primere analize finansijskih izveštaja, polaznici su se upoznali sa boljom primenom alata i teoretskim znanjima u praksi, kao i sa različitim pristupima analizi finansijskih izveštaja sa stanovišta revizije, kreditora i menadžmenta.

Na seminaru su obrađene i sledeće celine:

 • Struktura i tumačenje finansijskih izveštaja
 • Analiza bilansa stanja, bilansa uspeha i Cash flow analiza
 • Horizontalna i vertikalna analiza finansijskih izveštaja
 • Racio analiza i objašnjenje finansijskih pokazatelja
 • Analiza neto obrtnog fonda
 • DuPont analiza
 • Ocena boniteta privrednog subjekta
 • Analiza prelomne tačke rentabilnosti
 • Praktični primeri i vežbe

  Seminar je trajao dva dana, 16. i 18. novembar i bio je namenjen: menadžerima, licima koja učestvuju u pripremi materijala za dobijanje kredita, pripremi finansijskih podataka za izradu biznis plana ili ocenu opravdanosti investicija, kao i ostalim licima koja žele da prošire svoja znanja u oblasti analize finansijskih izveštaja.

  Predavač i autor trening bila je dipl. ekonomista, gospođa Vera Lončar, direktor i vlasnik privrednog društva ACCOUNT DOO NOVI SAD, sertifikovani poslovni consultant (ICIP), sa dugogodišnjem iskustvom u bankarstvu i privredi na poslovima računovodstva, finansija, revizije i analize finansijskih izveštaja.

  AFI_2015_-_2

   

  Podelite ovaj članak

  Ostavite odgovor

  Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *