Besplatno predavanje na temu: IZAZOVI INFORMACIONE BEZBEDNOSTI

Besplatno predavanje na temu: IZAZOVI INFORMACIONE BEZBEDNOSTI

Regionalna privredna komora Novi Sad u saradnji sa SECIT security iz Beograda, organizuje besplatno predavanje na temu Izazovi informacione bezbednosti.

Predavanje će se održati 18. septembra 2015. godine u Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad, Narodnog fronta 10, sa početkom u 11,00 časova.

Cilj predavanja je da se kroz praktične primere polaznici uvedu u oblast informacione bezbednosti, kako lične tako i korporativne. U toku predavanja slušaoci će saznati koje su najčešće pretnje u informacionoj bezbednosti i dobiće praktične savete kako da se zaštite od istih.

Teme o kojima će se govoriti na predavanju:

 • Odnos bezbednosti i funkcionalnosti
 • Osnova IT bezbednosti CIA trojstvo
 • Autentikacija i autorizacija
 • Ko nas zapravo napada?
 • Osnovne vrste pretnji – tehničkih
 • Socijalni inženjering
 • Kako se zaštiti?
 • Znacaj redovnog bekapa i zaštita podataka
 • BYOD bezbednost (smart phone, tablet, laptop)
 • Fizička bezbednost (zgrada, ljudi, oprema…)
 • Pravo i etika u IT bezbednosti
 • Bezbednost dece na internetu

Predavanje je namenjeno:privrednicima, preduzetnicima kao i široj publici, za koje nisu potrebna nikakva posebna predznanja, osim osnovnog zananja korišćenja računara i interneta.

Predavač je doc dr Igor Franc, predavač na osnovnim i master studijama sa fokusom na bezbednost informacionih sistema i digutalnu forenziku, sa desetogodišnjim iskustvom predavača i instruktora. Održao je više od 50 različitih vrsta obuka u oblasti informacionih tehnologija koja je slušalo više od 5.000 studenata. Ima višegodišnje iskustvo kao asistent na Univerzitetu a pre dve godine je izabran u zvanje docenta za užu naučnu oblast informatika i računarstvo. Pored formalnog obrazovanja učestvuje i na različitim vrstama edukativnih seminara koji se organizuju na mnogim fakultetima kod nas i u zemljama u okruženju. Koautor je nekoliko knjiga, a objavio je preko 20 naučnih radova iz oblasti IT bezbednosti i digitalne forenzike od kojih su neki na SCI listi. Njegov osnovni cilj jeste da približi oblast IT bezbednosti što većem broju ljudi, pa je zbog toga i osnovao firmu SECIT security u kojoj vrši funkciju izvršnog direktora i predavača i gde pokušava da ostvari navedeni cilj.

INFORMACIJE: Jelena S. Stankov: 021/48 020 85, 065/ 8 560 382, jstankov@rpkns.com.

PRIJAVLJIVANJE prisustva je isključivo elektronskom poštom na e-mail:

jstankov@rpkns.com, najkasnije do 17. septembra 2015. godine!

SVI STE DOBRODOŠLI!

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *