„Poznavanje finansija – poluga za razvoj posla koji radite“ i promocija knjige „Preduzetništvo – moj izbor“

„Poznavanje finansija – poluga za razvoj posla koji radite“ i promocija knjige „Preduzetništvo – moj izbor“

 

Besplatno predavanje „Poznavanje finansija – poluga za razvoj posla koji radite“
i promocija knjige
„Preduzetništvo – moj izbor“Biti preduzetnik nije lako. Važan korak u radu i razvoju postojećeg posla je poznavanje finansija. Pored svih znanja i kompetencija, menadžer i vlasnik privrednog subjekta treba stvarno da upravlja svojim finansijama i da na taj način povećava profitabilnost poslovanja. Dobro upravljanje sredstvima (novcem, zalihama….) je jedan od najvažnijih poslova direktora i vlasnika. Za donošenje kvalitetnih finansijskih odluka, potrebni su alati kojima možete da proverite ekonomičnost odluke.

Na ovom predavanju će biti reči o tome:

 • zašto su preduzetnici avangarda svetske i domaće privrede i
 • zbog čega su spremni na promene, inovacije i kontinuirano usavršavanje,
 • zašto su finansije su „srce posla” i
 • šta se sve dostavlja knjigovodstvu, jer „knjigovođa kroji od donetog materijala“.

Dobiće se odgovori na najčešće postavljana pitanja:

KAKO?

 • ću realizovati novu ideju?
 • ću sam/a napraviti biznis i marketing plan?
 • ću doći do dodatnih sredstava za finansiranje?

ZAŠTO?

 • je važno da dobro poznajem svoje finansije?
 • da radim vanredne popise robe/materijala?
 • da se umrežavam i povezujem u udruženja?

GDE?

 • da se informišem o propisima?
 • da se obratim za pomoć i konsultacije?

Predavanje će održati dipl. ecc Biljana Trifunović, koja je i autor knjige PREDUZETNIŠTVO – MOJ IZBOR. Gospođa Trifunović je direktorka i suvlasnica preduzeća „IFA“ d.o.o., Beograd. Više od tri decenije je i sama preduzetnik, ali je i predavač brojnih seminara. Edukacija je prirodan proces prenošenja sakupljenog i primenjenog znanja u praksi, predavač je i u PK Srbije, PK Beograda, PKS RPK Novog Sada, PKS RPK Požarevca, PKS RPK Valjeva. Autor je stručnog bloga: www.biljanatrifunovicifa.com .

Nakon predavanja, biće predstavljena knjiga: PREDUZETNIŠTVO – MOJ IZBOR, o kojoj će pored autorke govoriti i gospođa Jelena S. Stankov, koja je u ime RPK Novi Sad, započela saradnju sa autorkom početkom 2012. godine.

PRIJAVITE SE NA VREME, na e- mail adresu: danijela.nisavic@pks.rs, jer je broj mesta ograničen, pa je zato je obavezna registracija – prijava za prisustvovanje.

Kontakt osoba za sve informacije u PKS RPK Novi Sad je: Danijela Nišavić, 021/48 020 88, 064/119 47 35, e-mail: danijela.nisavic@pks.rs.

 

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *