Danas počinje Ekonomski samit Srbije

Danas počinje Ekonomski samit Srbije

Veliki broj domaćih i međunarodnih ekonomskih stručnjaka, privrednika, diplomata i članova Vlade Srbije će na 16. Ekonomskom samitu Srbije, koji počinje danas, pokušati da daju odgovor na pitanje kako restartovati privredu i trasirati put u Evropsku uniju.

Na dvodnevnom samitu, koji u Beogradu organizuje TGI Group International, govoriće se i o globalnom pomeranju centara moći i njegovom uticaju na region, jačanju regionalne saradnje kao jednog od ključnih faktora napretka celog regiona, o tome kakva je privreda potrebna Srbiji u svetu koji je u stalnim promenama…

Teme diskusije biće i zdravstvo, rad i državna uprava, pitanja energetske sigurnosti i efikasnosti, razvoja poljoprivrede i agroindustrije, ali i potenacijal preduzetništva u Srbiji.

Kako je najavio organizator, na konferenciji će učestvovati ministri Ivica Dačić, Zorana Mihajlović, Dušan Vujović, Ana Brnabić i Jadranka Joksimović, kao i izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Dejvid Mekalister, šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Devenport, direktor EBRD za Srbiju Danijel Berg, ambasadori Rusije, Francuske, Nemačke, Austrije…

Ivor: Blic/Tanjug

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *