Lažni mejl Privredne komore Srbije sadrži virus

Lažni mejl Privredne komore Srbije sadrži virus

Privredna komora upozorila je 19. aprila 2017.  javnost da je registrovan zlonamerni mejl, u potpisu predstavljen kao mejl „Privredne komore Srbije“, koji nema nikakve veze sa PKS a u sebi sadrži opasan virus.

Privredna komora upozorila je danas javnost da je registrovan zlonamerni mejl, u potpisu predstavljen kao mejl „Privredne komore Srbije“, koji nema nikakve veze sa PKS a u sebi sadrži opasan virus.

Mejl je, kako se navodi u saopštenju, poslat sa elektronske adrese igorvolis.it@gmail.com odnosno sa domena „@sg.wixshoutout.com“.

„Upozoravamo vas da mejl sa tog domena ne otvarate jer je reč o opasnom virusu!“ navodi se u saopštenju.

Zbog zloupotrebe naziva nacionalne asocijacije srpske privrede i mogućnosti nastanka štete na računarskim sistemima članova Privredne komore Srbije, PKS je obavestila nadležne službe za visokotehnološki kriminal.

„Elektronski sistem Privredne komore Srbije je zaštićen i bezbedan, kao i svi podaci, ali radi podrške zaštiti, apelujemo da mejlove pristigle sa navedene adrese ne otvarate i ne prosleđujete,“ dodaje PKS.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *