Obuka za instruktore u dualnom obrazovanju

Obuka za instruktore u dualnom obrazovanju

U Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga je od 1. do 3. marta 2018. godine održana prva obuka za instruktore u dualnom obrazovanju za obrazovni profil trgovac.

Obuka je bila namenjena zaposlenima u kompanijama, imenovanim da obavljaju instruktorski rad sa učenicima, sa zadatkom da učenicima prenesu sva praktična znanja i veštine u skladu sa nastavnim planom i programom. U skladu sa usvojenim Zakonom o dualnom obrazovanju, rad sa učenicima u dualnom obrazovanju mogu da obavljaju samo instruktori koji poseduju licencu izdatu od strane Privredne komore Srbije, po osnovu odslušane obuke koja se zasniva na sticanju psihološko-predagoških veština i položenog ispita. Program obuke i ispita propisuje Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, partner na projektu,  uz ekspertsku podršku Austrije i Nemačke.

                                                        

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *