Održana obuka na temu: „Kontrola klasične kuge svinja i besnila“

Održana obuka na temu: „Kontrola klasične kuge svinja i besnila“

bsU Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad, 03. novembra 2015. godine održana je obuka na temu „Kontrola klasične kuge svinja i besnila“ u okviru Projekta „Izgradnja kapaciteta za razvoj nacionalnog Kompenzacionog fonda za suzbijanje zaraznih bolesti životinja i druge usluge“ koji sprovodi Uprava za veterinu Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine, uz podršku Evropske unije. Ovo je jedna od aktivnosti koja će omogućiti da Srbija u narednih nekoliko godina stekne status zemlje slobodne od klasične kuge svinja (KKS) i besnila.

Cilj obuke je unapređenje znanja i veština veterinara i odgajivača u upoznavanju sa strategijom Republike Srbije u kontroli zaraznih bolesti, kao i sa preventivnim merama i domaćim i međunarodnim propisima. Pored ključnih informacija o modernom pristupu iskorenjivanju zaraznih bolesti i savremenim tehnologijama za nadzor bolesti, učesnici su bili upoznati sa biosigurnosnim merama na farmama svinja, dobrim poljoprivrednim praksama, epidemiologijom bolesti i sistemom brzog upozoravanja i reagovanja.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *