Održana prezentacija konkursa Razvojnog fonda APV

Održana prezentacija konkursa Razvojnog fonda APV

RFV1U Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad, 27. marta 2015. godine, održana je prezentacija:

KONKURSA RAZVOJNOG FONDA AP VOJVODINE

u cilju upoznavanja predstavnika privrednih društava i preduzetnika sa područja Južnobačkog upravnog okruga sa ciljevima dodele sredstava, uslovima kreditiranja i instrumentima obezbeđenja kredita Razvojnog fonda AP Vojvodine predviđenih Programom rada Fonda za 2015. godinu.

Sa uslovima konkursa, privrednike je upoznao gospodin Borislav Vujić, pomoćnik direktora Razvojnog fonda AP Vojvodine

Gospodin Vujić je rekao da je konkurs za kredite Fonda za razvoj AP Vojvodine otvoren 30. januara 2015. godine i da će trajati do kraja godine. Takođe je izjavio da su obezbeđena sredstva za odobravanje kredita u iznosu od 2,6 milijardi dinara. Za odobravanje kredita potrebno je da se ispune minimalni uslovi, a nakon toga kroz kontolu rizika vrši se analiza svakog zahteva ponaosob.

Na prezentaciji je još istaknuto, da su u ponudi Fonda dugoročni i kratkoročni krediti i da su ovi krediti namenjeni prvenstveno za mikro, mala i srednja preduzeća sa teritorije AP Vojvodine, sem za kratkoročne kredite za finansiranje izvoza za koje mogu da konkurišu i velika preduzeća i trgovci.

Razvojni fond AP Vojvodine u svojoj ponudi ima:

  • Konkurs za dugoročne kredite za investicije
  • Konkurs za dugoročne kredite za TOS
  • Konkurs za kratkoročne kredite za obrtna sredstva
  • Konkurs za kratkoročne kredite za izvoz
  • Konkurs za kratkoročne kredite za tov

Sredstva obezbeđenja kredita su garancije banke i hipoteka prvog reda, zavisno od toga i kamata je 3-4%.

Naknada za obradu svakog kreditnog zahteva je ista i iznosi 10.000,00 dinara.

Pitanja prisutnih odnosila su se na rokove obrade kredita, procenu hipoteke na poljoprivredna zemljišta, raniju otplatu kredita, nabavku opreme bilo da je nova ili polovna, itd.

Prezentaciji konkursa je prisustvovalo preko 70 predstavnika privrede regiona.

 

RFV21

 

 

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *