Overa isprava za korišćenje zdravstvene zaštite za preduzetnike na period od tri meseca

Overa isprava za korišćenje zdravstvene zaštite za preduzetnike na period od tri meseca

Vlada Republike Srbije usvojila zaključak po kome će Republički fond za zdravstveno osiguranje overavati isprave za korišćenje zdravstvene zaštite na period od tri meseca, pod uslovom da je preduzetnik izmirio ili da je započeo sa izmirivanjem dospelih doprinosa za obavezno zdravstveno osiguranje i da kontinuirano izmiruje tekući doprinos.

Na osnovu inicijative koju je, u okviru komorskog sistema, pokrenula Zajednica preduzetnika, a na predlog Ministarstva privrede, Ministarstva finansija i Ministarstva zdravlja na sednici Vlade Republike Srbije koja je održana 30. oktobra 2015. godine usvojen je Zaključak u kome je Vlada saglasna da Republički fond za zdravstveno osiguranje overava isprave za korišćenje zdravstvene zaštite na period od tri meseca,pod uslovom da je preduzetnik izmirio ili da je započeo sa izmirivanjem dospelih doprinosa za obavezno zdravstveno osiguranje i da kontinuirano izmiruje tekući doprinos.

Zaključak Vlade Republike Srbije

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *