Predstavljanje mera IPARD programa Republike Srbije

Predstavljanje mera IPARD programa Republike Srbije

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga 27.02.2018. godine održano je predavanje na temu „Predstavljanje mera IPARD programa Republike Srbije“. Predavanje je organizovno uz podršku Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) za sve zainteresovane kompanije i individualne proizvođače. Učesnici su imali priliku da se upoznaju sa osnovnim uslovima programa, pravilima i načinima na koje se mogu koristiti pretpristupna sredstva EU namenjena poljoprivrednoj proizvodnji i prerađivačkoj industriji. Ukupna sredstva koja su na raspolaganju  našem poljoprivrednom sektoru preko IPARD projekata iznose 230 miliona evra i to 175 miliona evra od Evropske unije i 55 miliona evra od Vlade Srbije. Novac se može iskoristiti kako za kupovinu mehanizacije, navodnjavanje, plastenike, tačnije od primarne proizvodnje do prerade i marketinga.

 

U drugom delu predavanja, predstavljeni su ostvareni rezultati i predstojeće aktivnosti projekta „Smanjenje barijera za ubrzani razvoj tržišta biomase u Srbiji“, koji se finansira iz sredstava Globalnog fonda za životnu sredinu (GEF), a realizuju ga UNDP, Ministarstvo rudarstva i energetike i Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije, kao i film na temu razvoja tržišta biomase u Srbiji.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *