Uloga intelektualne svojine u brendiranju poljoprivrednih proizvoda

Uloga intelektualne svojine u brendiranju poljoprivrednih proizvoda

U opštini Bečej, 23.februara 2018.godine, održan je Seminar na temu: „Uloga intelektualne svojine u brendiranju poljoprivrednih proizvoda“. Seminar  su organizovali Privredna komora Srbije – Regionalna privredna komora Novi Sad i Zavod  za intelektualnu svojinu Republike Srbije sa asocijacijom primarnih poljoprivrednih proizvođača  Vojvodina agrar d.o.o. Bečej i namenjen je institucijama i privrednim društvima  koji žele da afirmišu svoje proizvode i usluge, u cilju podizanja konkurentnosti i bolje tržišne pozicioniranosti, kroz  zaštitu prava intelektualne svojine. Skup je deo akcije za podizanje  svesti o značaju prava intelektualne svojine, unapređenja  poljoprivredne proizvodnje i  stvaranja proizvoda sa dodatnom vrednošću.

Na seminaru je istaknuto da je u strukturi našeg agrarnog izvoza, dominantno učešće sirovina i odsustvo proizvoda sa dodatom vrednošću, što je u značajnoj meri posledica još uvek nedovoljne svesnosti samih proizvođača o značaju brenda, tehnoloških postupaka, procesa i sl. i samih benefita koji iz toga proizilaze, jer intelektualni kapital, kao i svaki drugi kapital ima svoju komercijalnu vrednost.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *