Završen prvi grupni Health Coaching program obuke za unapređenje zdravlja na temu: SNAGA U VAMA

Završen prvi grupni Health Coaching program obuke za unapređenje zdravlja na temu: SNAGA U VAMA

wp_20161005_003 Polaznici ovog jedinstvenog Health Coaching (zdravstvenog koučing) programa bili su u prilici da tokom četiri nedelje obuke usvoje i primene krucijalne principe za očuvanje dobrog zdravlja i unapređenja stila života, da uvedu promene u ishrani koje odgovaraju njihovim godinama, fizičkoj aktivnosti i zdravstvenom stanju, povećaju nivo energije i značajno koriguju telesnu težinu.

Podstaknuti činjenicom da mnogobrojne zdravstvene probleme, poput gojaznosti, povećanog krvnog pritiska, dijabetesa, kardiovaskularnih bolesti, pa i kancera možemo odstraniti odgovarajućim namirnicama, te povećati svakodnevnu produktivnost na poslu za čak 20%, odlučili smo se da organizujemo nesvakidašnji Health Coaching program: “SNAGA U VAMA“.

Posebna pažnja u programu ove obuke posvećena je značaju zdrave ishrane, usvajanju zdravih stilova života, definisanju najčešćih prepreka sa kojima se susrećemo, uvođenju jednostavnih izmena u jelovniku, pravilnom odabiru namirnica koje obnavljaju i daju dodatnu energiju, u cilju postizanja balansa i ostvarivanja boljih rezultata na svim poljima.

Grupni Health Coaching (zdravstveni koučing) program obuke se ne zasniva na brojanju kalorija, merenju količine namirnica uz tačno definisane gramaže unosa ugljenih hidrata, masti i proteina, niti na listi zabranjenih namirnica. Fokus je usmeren na pravilnu kombinaciju namirnica, prepoznavanju i unosu SUPERHRANE, pune fitonutrijenata, antioksidanata, vitamina i minerala koji stvaraju izbalansirani, zdravi obrok i daju fenomenalne i trajne rezultate na energetskom, emotivnom i fizičkom nivou.

Ovaj koncept je zasnovan na principu bioindividualizma koji znači da ne postoji jedan savršen način ishrane koji odgovara svima. Svaka osoba ima vrlo specifične potrebe za svoj organizam koje se razlikuju po uzrastu, konstituciji, polu, načinu života i poreklu. Pojedinac intuitivno treba da prepozna vrstu hrane koja mu odgovara.

Navodimo samo neke od tema o kojima se učilo na obuci: “ SNAGA U VAMA”

 • Kako izgleda idealno izbalansirani obrok – Šta jesti i kako kombinovati hranu.
 • Sve što treba znati o povrću, voću, žitaricama, mastima, mleku i mlečnim proizvodima – kako kako ih izabrati, kako ih koristiti i na koji način pripremati?
 • Zašto treba izbegavati šećer i koje su najbolje alternative?
 • Kako kontrolisati žudnje za hranom – Zašto se javljaju?
 • Kako stres utiče na naš odnos prema hrani?
 • Šta doručkovati, ručati i večerati.
 • Kako napraviti sopstveni plan ishrane.

 Naši polaznici obuke su dobili stručne savete i konkretna uputstva na sve ove i druge teme, predloge za kombinovanje novih, zdravih namirnica čijim unosom se može povećati nivo energije, podstaći radni elan, umanjiti stresna situacija, na koji način da eliminišu žudnju za hranom, pored toga usvojili su i nove recepte i već ih uveliko primenjuju u svakodnevnoj ishrani, a pojedinci su i vidno smanjili telesnu težinu.

Našu obuku, program i predavača su ocenili čistom peticom, a najviše im se svidelo:

 • Recepti i druženje.
 • Jasno objašnjenje izbora hrane.
 • Zadaci, iskustva drugih, druženje, Tatjanina ličnost J.
 • Posvećenost radu, srčanost predavača.
 • Spontanost i novi recepti i informacije.
 • Prisna atmosfera, Tatjanina fleksibilnost i mudrost u komunikaciji sa
 • polaznicima.
 • Neposrednost.
 • Interakcija.
 • Sistem i obrada predavanja.
 • Hvala na Vašem nadahnuću.
 • Pohvala za Komoru da je organizovala predavanje ovog tipa.
 • Sva predavanja su bila odlična. Bilo bi korisno čuti Tatjanu sa temom o DETOKSIKACIJI.
 • Detoks program koji se planira za sledeću sedmicu, uveo bih češće u toku godine.

Autor i predavač je Tatjana Popović, prvi i jedini sertifikovani Health Coach (zdravstveni kouč) u Srbiji, autor elektronske knjige ,,5 DANA DETOKS PROGRAM” i makrobiotički edukator. Studije Health Coaching-a je završila na renomiranom i svetski priznatom Institutu za integrativnu ishranu u Njujorku, gde je naučila 100 različitih dijetetskih teorija i lifestyle metoda.

Na Menhetnu je osnovala svoju privatnu praksu pod nazivom Totally Wellness, (www.totallywellness.rs) u kojoj je mnogobrojnim internacionalnim klijentima pomagala da promene ishranu i stil života. Tatjanini počeci bavljenja zdravom hranom vezani su za makrobiotički režim ishrane, čije je osnove savladala uz pomoć mentora – prestižnog holivudskog konsultanta makrobiotike, Mine Dobić, uz čiju pomoć je prebrodila kancer, koji joj je dijagnostikovan sa 18 godina. Brojna iskustva klijenata koji su završili njene individualne i grupne programe opisuju ih kao “saradnju koja je promenila njihov život”.

A šta kaže Tatjana Popović o sebi i svom programu u tekstu Hrana kao lek, na sledećem linku: http://www.dnevnik.rs/drustvo/tatjana-popovic-hrana-kao-lek.

 fb_20161101_12_46_18_saved_picturemedia-share-0-02-05-90d344110d2d99fd6726ccf8d8b0b01a04263621a26d2f7af99d4ea9e685cd4c-picture

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *