Zbog krize se spajaju grčke banke u Srbiji

Zbog krize se spajaju grčke banke u Srbiji

Grčka će, u sklopu novih reformi, od četiri najveće banke, koje inače posluju i u Srbiji, napraviti dve, tvrde evropski zvaničnici. To će se, kažu stručnjaci, preliti i na njihove filijale u Srbiji.

Od četiri najveće grčke banke – Narodne banke Grčke, Pireus, Eurobank i Alfa banke, najverovatnije će preživeti dve.
– Planirano je da se dve banke pripoje drugim dvema. Šta se bude događalo sa maticama u Grčkoj, događaće se i sa filijalama u Srbiji i drugim zemljama. Da li će, međutim, nove banke smanjiti aktivnosti u svojim bankama u drugim zemljama, ostaje da se vidi. Kako sada stoje stvari, filijale posluju bolje od matica, pa do toga ne bi trebalo da dođe – kaže za “Blic” Vladimir Gligorov, saradnik Bečkog instituta za ekonomske nauke.
On objašnjava da se banke u svetu spajaju gotovo svakodnevno. Takve poslovne odluke građanima, inače, ne donose promene. Oni ostaju klijenti iste banke, samo sa novim imenom. Četiri najveće banke u Grčkoj drže 95 odsto tržišta u toj zemlji i 15 odsto tržišta u Srbiji.

Izvor.Blic

 

 

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *