Forum o ribarstvu Srbije

Forum o ribarstvu Srbije

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 27. novembra 2017. godine, održana je sednica Grupacije za ribarstvo sa veoma interesantnom temom „Forum o ribarstvu Srbije“.

 Na sednici je istaknuto da je neophodno u narednom periodu doneti Nacionalni strateški plan za razvoj ribarstva i definisati operativne programe, koji će dati smernice razvoja u narednom periodu, kako bi se ova privredna grana podigla na viši nivo, povećala proizvodnja i konkurentnost na međunarodnom tržištu.

Takođe, u najavi je skoro usvajanje Zakona o strukturnoj podršci i organizaciji tržišta u ribarstvu, koji je  usklađen sa relevantnim EU zakonodavstvom. Ovaj zakon će poslužiti kao osnova za izradu podzakonskih akata kojima će se dodatno urediti pitanja u okviru ove oblasti.

Iz IPARD sredstava će uskoro biti moguće dobiti sredstva za investicije u preradu proizvoda ribarstva, dok je za podršku ribarstvu neophodno obezbediti finansiranje iz nacionalnih sredstava.

Podelite ovaj članak