Javna rasprava o Nacrtu zakona o socijalnom preduzetništvu

Javna rasprava o Nacrtu zakona o socijalnom preduzetništvu

Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i Privredna komora SrbijeRegionalna privredna komora Južnobačkog upravnog okruga, u okviru Programa javne rasprave o Nacrtu zakona o socijalnom preduzetništvu, organizuju okrugli stoPredstavljanje i diskusija o Nacrtu zakona o socijalnom preduzetništvu“, na kome će biti prezentovano predloženo zakonsko rešenje.

Nacrtom zakona uređuju se pojam, ciljevi i načela socijalnog preduzetništva, uslovi za sticanje statusa socijalnog privrednog društva i socijalnog preduzetnika, prava i obaveze socijalnog privrednog društva, odnosno socijalnog preduzetnika, korisnici, podsticanje razvoja socijalnog preduzetništva, evidencije, nadzor i druga pitanja od značaja za socijalno preduzetništvo.

Okrugli sto će se održati 14. novembra 2018. godine (sreda) u Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, Novi Sad, Narodnog fronta 10, u Plavoj sali na II spratu, sa početkom u 10,00 časova.

Agenda:

 10:00-10:15 Pozdravno obraćanje

  • Bojana Stanić, državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja
  • Olivera Simović, direktor PKS-RPK Novi Sad

10:15-10:30 Predstavljanje Nacrta zakona

  • Bojana Stanić, državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja
  • Miloš Janković, pomoćnik ministra u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja
  • Sanja Gavranović, viši savetnik u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja
  • Katarina Denćić, samostalni savetnik u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja

10:30-11:30  Diskusija

Učešće na Javnoj raspravi može se potvrditi elektronski na mejl: [email protected] ili [email protected] najkasnije do 13. novembra 2018. godine do 15,30 časova.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *