Obuka za pisanje projekata za program HORIZONT 2020

Obuka za pisanje projekata za program HORIZONT 2020

Obuka za pisanje projekata u programu HORIZONT 2020, sa ukupno 10 nastavnih sati teorijske i praktične nastave, održavaće se u prostorijama RPK Novi Sad, ul. Narodnog fronta 10, u petak 27.11.2015, po podne od 15,00 do 19,30 sati (5 časova) i u subotu: 28.11.2015. pre podne od: 09,00 do 14,30 sati (5 časova).

H2020

Polaznici obuke će naučiti da: prate raspoložive programe i fondove EU; pristupe fondovima i programima EU; razviju i unaprede veštine pisanja projektnih predloga, finansijski planiraju projekte, usklade zahteve projekta i finansijera, metodologiju i tehnike projektnog menadžmenta, efikasnije i efektivnije realizuju projektne predloge, povećaju sopstveni kreativni potencijal

Seminar je namenjen: menadžerima nižeg, srednjeg i višeg nivoa koji su uključeni u realizaciju projektnih zaduženja i aktivnosti, nosiocima aktivnosti sa zadacima implementiranja novih usluga i procesa

Ciljna grupa: svi privredni subjekti, velike kompanije, mala i srednja preduzeća, istraživačke grupe na univerzitetima, istraživačkim institutima, pojedinačni istraživači, kao i vladine, nevladine i privatne organizacije i dr.

Horizont 2020 je novi program EU za period od 2014. do 2020. godine, i predstavlja dobru priliku za finansiranje preduzeća u oblasti istraživanja i inovacija. Osnovna svrha ovog programa, koji je otvoren za veliki broj privrednih grana, je ubrzavanje realizacije ideje od laboratorije do tržišta. Na ovaj način Horizont 2020 doprinosi privrednom rastu, otvaranju radnih mesta i unapređenju konkurentnosti privrede. U odnosu na prethodni period, pravila za korišćenje finansijskih sredstava su pojednostavljena kako bi olakšali mogućnost za konkurisanje i upravljanje novčanim sredstvima, posebno za mala i srednja i preduzeća.

Pravo učešća u Horizontu 2020 imaju mala i srednja preduzeća, velike kompanije, istraživačke grupe na univerzitetima, istraživački instituti, pojedinačni istraživači, kao i vladine, nevladine i privatne organizacije, institucije i dr.

PREDAVAČI:

Doc. dr MLADEN RADIŠIĆ, ekspert iz oblasti projektnog menadžmenta, nacionalna kontakt osoba za finasije u okviru Horizonta 2020, član Evropske mreže preduzetništva, učesnik više evropskih i nacionalnih projekta

Mr NATAŠA VUJNOVIĆ-SEDLAR, ekspert iz oblasti projektnog menadžmenta, nacionalna kontakt tačka za evropske programe finasiranja u okviru Evropske mreže preduzetništva, učesnik više evropskih i nacionalnih projekta.

INFORMACIJE I PRIJAVE: Jelena S. Stankov: 021/ 48 020 85021/ 48 020 85, 065/ 8 560 382065/ 8 560 382, faks: 466 226,

e-mail: [email protected],

CENA OBUKE: 15.000,00 +pdv za članice RPK Novi Sad i 18.000,00 +pdv za sve ostale.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

PRIJAVA

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *