Održan informativno-instruktivni seminar „ PRAVA POVERILACA U STEČAJU “

Održan informativno-instruktivni seminar „ PRAVA POVERILACA U STEČAJU “

U Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad, 16. juna 2015. godine održan seminar na temu PRAVA POVERILACA U STEČAJU. Ovaj Informativno – instruktivni seminar iz oblasti stečajnog zakonodavstva je namenjen: stečajnim upravnicima, njihovim asistentima i knjigovođama, advokatima i predstavnicima Privrednih sudova, predstavnicima banaka i kompanija koji su poverioci u stečajnom postupku.

 

IMG_3297

Seminar je usklađen sa Odlukom ALSU, br. I-01-174/2015, od 30.01.2015. godine, kojom se ovaj seminar u organizaciji RPK Novi Sad priznaje stečajnim upravnicima u postupku podnošenja zahteva za izdavanje ili obnavljanje licence stečajnog upravnika!

Na seminaru je bilo reči o poverilačkim organima i njihovom konstituisanju, pravima i uticaju poverilačkih organa tokom čitavog postupka unovčavanju imovine stečajnog dužnika, praktičnim primerima, uticaju poverilaca na unovčavanje imovine, ostvarivanju prava poverilaca kod prodaje pravnog lica uz mnoštvo prikazanih praktičnih primera.

IMG_3296

Predavač je teoretičar i praktičar iz oblasti stečajnog zakonodavstva: JASMINA ZJALIĆ, ekspert u oblasti stečaja, pravni savetnik za materiju stečaja u MK Group.

Specijalan gost na seminaru je bio gospodin VLADISLAV KURTEK, stečajni sudija Privrednog suda u Novom Sadu, čije je prisustvo, iskustvo, saveti, i odgovori na mnogobrojna pitanja polaznika doprinelo kvalitetu seminara. O tome najbolje najbolje govore reči jednog polaznika seminara: Bilo mi je pravo zadovoljstvo opet prisustvovati seminaru, zaista. Iako čitam gomilu materijala iz ove oblasti, što je nezanimljivo, ovo su pitanja koja udaraju u srz problema. Posle ovakvog seminara udzbenici su “dosadni”za čitanje. Pun je pogodak da se Jasmini Zjalić pridruzi i sudija Kurtek“.

 

Šta se našim polaznicima dopalo na seminaru:

 • Kvalitet predavanja i interaktivni pristup svim temama.
 • Neposrednost predavača i gosta.
 • Neposrednost, otvoren razgovor, iskrenost
 • Izbor teme i način izlaganja kroz primere.
 • Predavači
 • Mnogo praktičnih primera sa obrazloženjem.
 • Diskusija o konkretnim pitanjima.
 • Izvrsni predavači, otvorenost i neposrednost u diskusiji.
 • Sve.

Opšti utisci, komentari, predlozi, sugestije, kritike, pohvale naših polaznika:

 • Izuzetno kvalitetan seminar sa puno iskustva iz prakse.
 • Potpuno je svrsishodno i opravdano za učesnike.
 • Odlično.
 • Ocene za predavača su ocene za ceo seminar. Dragoceno učešće sudije Kurteka.
 • Odličan utisak. Puno sam naučio i primeniću to u praksi.
 • Izvanredno.
 • Bilo mi je pravo zadovoljstvo opet prisustvovati seminaru, zaista. Iako čitam gomilu materijala iz ove oblasti, što je nezanimljivo, ovo su pitanja koja udaraju u srz problema. Posle ovakvog seminara udzbenici su “dosadni”za čitanje. Pun je pogodak da se Jasmini Zjalić pridruzi i sudija Kurtek.

Više informacija o edukacijama pogledajte na www.rpkns.com, ili pozovite:

Jelenu S. Stankov: 021/48 020 85; [email protected].

Podelite ovaj članak