Održan sastanak ruskog trgovinskog lanca Vekta Group-a iz Sankt Peterburga i proizvođača voća i povrća

Održan sastanak ruskog trgovinskog lanca Vekta Group-a iz Sankt Peterburga i proizvođača voća i povrća

RUU Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad, 24. septembra 2015. Godine održanje sastanak proizvođača voća I povrća sa predstavnicima Vekta Group-a iz Sankt Peterburga.  Osnovna delatnost kompanije je prehrambena industrija,  prvenstveno proizvodnja I distribucija sira I proizvodnja I distribucija voća I povrća.

U svom sastavu kompanija ima lanac predstavništava u svim većim gradovima Rusije.

Na sastanku je istaknuto da je uvođenjem embarga na uvoz robe iz EU, Srbiji pružena mogućnost da poveća izvoz poljoprivredno-prehrambenih proizvoda na rusko tržište, a pogotovo da poveća izvoz svežeg voća I povrća.

Podelite ovaj članak