ODRŽANA PREZENTACIJA KONKURSA ZA POLJOPRIVREDU

ODRŽANA PREZENTACIJA KONKURSA ZA POLJOPRIVREDU

IMG_3045U Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad u saradnji sa Razvojnim fondom AP Vojvodine d.o.o. Novi Sad, 10. marta 2015. godine održana je prezentacija konkursa:

KONKURS ZA POLjOPRIVREDU – POLjOPRIVREDNA GAZDINSTVA

I KONKURS ZA POLjOPRIVREDU – PRAVNA LICA

Prezentaciju je održala gospođa Snežana Repac, savetnik u RF AP Vojvodine, gde je istakla značaj kako dugoročnih tako i kratkoročnih kredita.

Osnovni ciljevi dodele dugoročnoih kredita su obezbeđenje finansijskih sredstava radi podrške razvoja i unapređenja sektora poljoprivrede putem povećanja nivoa tehničke opremljenosti, povećanja obima, efikasnosti i inteziviranja poljoprivredne proizvodnje, podizanje stepena konkurentnosti i zaštite životne sredine kao i podsticanje udruženog učešća više nosilaca individualnih poljoprivrednih gazdinstava u realizaciji zajedničke investicije u poljoprivredi radi poboljšanja tržišne pozicije individualnih gazdinstava.

Cilj dodele kratkoročnih kredita obezbeđenje finansijskih sredstava poljoprivrednim gazdinstvima i poljoprivredno-prehrambenim preduzećima namenjenih finansiranju obrtnih sredstava, unapređenja proizvodnje u oblasti stočarstva, unapređenja poljoprivredne proizvodnje i prerade poljoprivrednih proizvoda radi obezbeđenja kontinuiteta poljoprivredne aktivnosti i prevazilaženju nedostatka potrebnih finansijskih sredstava uslovljenog sezonskim karakterom poljoprivredne delatnosti i povećanja zaposlenosti.

Ove godine ima tri kratkoročna kredita i to:

  1. Konkurs za dodelu kratkoročnih revolving kredita za poljoprivredu
  2. Konkurs za kratkoročne kredite za tov
  3. Konkurs za dodelu kratkoročnih kredita za podršku realizacije investicionih aktivnosti u oblasti poljoprivrede sufinansiranih podsticajnim sredstvima AP Vojvodine

 

IMG_3043

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *