Sastanak proizvođača drvne ambalaže

Sastanak proizvođača drvne ambalaže

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 18. septembra 2018. godine, održan je sastanak proizvođača drvne ambalaže sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede  – Uprava za šume, Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo i JP Vojvodinašume.

Na sastanku je razmatrana aktuelna situacija u šumarstvu AP Vojvodine i problematika poslovanja u industriji, zasnovanoj na drvnom sortimentu u AP Vojvodina.

Opšti je stav prisutnih da ova grana privrede zaslužuje pažnju koja podrazumeva u narednom periodu zaključivanje višegodišnjih ugovora sa JP Vojvodinašume, što bi omogućilo kontinuitet u snabdevanju sirovinom i još bolju pozicioniranost srpskih proizvođača na inostranom tržištu. Takođe, ukazano je na značaj pošumljavanja do sada neiskorišćenih površina priobalnih područja i tako stvoriti bolju sirovinsku bazu.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *