Održana Grupacija proizvođača žitarica, industrijskog i krmnog bilja, Udruženja za biljnu proizvodnju

Održana Grupacija proizvođača žitarica, industrijskog i krmnog bilja, Udruženja za biljnu proizvodnju

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 5. decembra 2017. godine, održana je sednica Grupacije proizvođača žitarica, industrijskog i krmnog bilja, Udruženja za biljnu proizvodnju Privredne komore Srbije.

Na sednici je istaknuto da je ova godina bila izuzetno teška i da se ne možemo pohvaliti sa rezultatima proizvodnje, posebno kada je u pitanju proizvodnja kukuruza i soje.

Agrarni budžet za 2018. godinu biće na nivou od oko 44,1 milijardu dinara i predstavlja povećanje u odnosu na 2017. godinu. Većina mera podrške i dalje će ostati iste. Takođe, istaknuto je da je potrebno inicirati ukidanje akcize na dizel gorivo, koja značajno povećava troškove poljoprivredne proizvodnje.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *