Prva sednica Parlamenta privrednika Regionalne privredne komore Južnobačkog upravnog okruga

Prva sednica Parlamenta privrednika Regionalne privredne komore Južnobačkog upravnog okruga

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 05. juna 2017. održana je prva sednica Parlamenta privrednika  Regionalne privredne komore Južnobačkog upravnog okruga.

Verifikovani su mandati  45 članova Parlamenta  privrednika . Za predsednika je izabran  mr Milinko Cicmil,  „Promont group“ DOO iz Novog Sada, a  za zamenika predsednika  Sava Stojanov, „Stojanov“ doo, takođe iz Novog Sada.

Doneta je odlluka o izboru članova Parlamenta privrednika za članove Skupštine Privredne komore Srbije.

Na sednici je istaknuto da će jedinstveni komorski sistem unaprediti postojeće i razviti čitav set novih usluga i servisa za privrednike.

Usluge komore biće još efikasnije, raznovrsnije i bliže privrednicima.

     

Zastupanje usaglašenih stavova privrede biće i dalje jedan od prioriteta komorskog sistema.

Jedna od aktuelnih tema na sednici  je bila i siva ekonomija, kao tema kojom se Privredna komora Srbije aktivno bavi od 2011. godine.

Izabrani predsednik mr Milinko Cicmil,  na kraju je svim prisutnima poželeo uspešan rad  u Parlamentu privrednika Regionalne privredne komore Južnobačkog upravnog okruga, sa željom da naš region i dalje bude najrazvijeniji deo privrede u Autonomnoj pokrajini Vojvodini i u Republici Srbiji.

Podelite ovaj članak