Dani dobavljača kompanije „Ahold Delhaize“ Srbija

Dani dobavljača kompanije „Ahold Delhaize“ Srbija

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 11. oktobra  2018. godine, održani su Dani dobavljača kompanije „Ahold Delhaize“ Srbije. Skup je organizovala Privredna komora Srbije uz podršku USAID projekta za konkurentnu privredu.

 Na početku rada skupa prisutnima se obratio direktor Sektora poljoprivrede PKS  Veljko Jovanović, gde je predstavio značaj i ulogu PKS u povezivanju privrednih subjekata i promociji istih. Predstavnici kompanije Ahold Delhaize Srbije su u uvodnom obraćanju istakli da je njihova kompanija lider u maloprodaji sa  tradicijom dugom 150 godina, sa više od 370. 000 zaposlenih. Posluje u 11 zemalja i na tri kontinenta što rezultira sa 50 miliona zadovoljnih potrošača. U Srbiji posluju preko brendova „Maxi“, „Tempo“ i „Shop&Go“ sa širokim asortimanon i visokim kvalitetom svežih i prerađenih proizvoda. Kompanija se proteklih  godina posebno usmerila na proširenje saradnje sa lokalnim proizvođačima i zadrugama, čime podstiče mala gazdinstva da postanu konkuretnija na tržištu , unaprede proizvodnju i uključe se u njen sistem veleprodaje. Nakon prezentacije kompanije, nastavljeno je sa B2B razgovorima sa proizvođačima jagoda i  povrća (parike, kupusa, kratavca, brokolija) sa teritorije AP Vojvodine i predstavnicima nabavke, kontrole kvaliteta i distributivnih centara ove kompanije.

  

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *