Poseta delegacije Orlovske oblasti

Poseta delegacije Orlovske oblasti

Dana 07.03.2018. godine, delegacija Orlovske oblasti, Ruska federacija posetila je Regionalnu privrednu komoru Južnobačkog upravnog okruga. Tom prilikom sa privrednicima sa teritorije Južnobačkog upravnog okruga obavljeni su razgovori o saradnji između dva regiona (Orlovske oblasti i Južnobačkog regiona).  Ruske privrednike su pozdravili Olivera Simović, direktorica RPK Južnobačkog upravnog okruga i Milan Novaković, načelnik Južnobačkog upravnog okruga.

 

Tom prilikom direktorica RPK Južnobačkog upravnog okruga poželela je dobrodošlicu gostima iz Orlovske oblasti i istakla da je u 2017. godini ostvarena spoljnotrgovinska robna razmena sa Ruskom Federacijom u vrednosti od 989,8 mil. Eura.  Izvoz u  Rusku Federaciju je ostvaren u vrednosti od 140,4 mil. Eura, dok je ostvaren  uvoz u vrednosti od 849,4 mil. Eura. Direktorica Simović je istakla da je ovaj sastanak značajan za pospešivanje privrednog ambijenta i izrazila nadu da će se ovakvim sastancima pospešiti međusobna saradnja i povezati privreda dva regiona. Nakon toga su privrednici  obavili razgovore i dogovorili oblike dalje saradnje.

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *