RPK Novi Sad aplicirala za projekat sa temom o dualnom obrazovanju

RPK Novi Sad aplicirala za projekat sa temom o dualnom obrazovanju

2016-12-14-10-00-44Predsednik Regionalne privredne komore Novi Sad, prof. dr Dragan Lukač, posetio je 13. decembra 2016. godine Privrednu i industrijsku komoru Budimpešte.

Cilj posete bio je potpisivanje završne projektne dokumentacije. RPK Novi Sad zajedno sa mađarskim partnerima aplicirala je za projekat „Vocational Education Platform“ u okviru poziva „Interreg-IPA prekogranični program Mađarska-Srbija 2014-2020“.

Projekat za fokus ima sistem dualnog obrazovanja, što predstavlja aktuelnu temu u Srbiji. Budući da je Srbija na samom početku procesa,  mađarsko iskustvo iz ove oblasti biće veoma značajno za rad na projektu.

Predviđeno je da projekat traje dve godine, a vrednost je skoro pola miliona evra. Partneri na ovom projektu su Regionalna privredna komora Novi Sad i Privredna i industrijska komora Budimpešte, koja je ujedno i nosilac projekta.

 

Podelite ovaj članak