Sednica Sekcije Grupacije mlekarske industrije proizvođača i prerađivača mleka sa teritorije Vojvodine

Sednica Sekcije Grupacije mlekarske industrije proizvođača i prerađivača mleka sa teritorije Vojvodine

U Privrednoj komori Srbije – Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga, 12. septembra 2018. godine, održana je sednica Sekcije Grupacije mlekarske industrije proizvođača i prerađivača mleka sa teritorije Vojvodine. Opšti je stav prisutnih, da sektor mleka zaslužuje pažnju i da treba maksimalno iskoristiti pomoć države datu nam kroz Uredbu o označavanju poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda nacionalnom oznakom višeg kvaliteta “SRPSKI KVALITET”, kako bi se istakao njen pravi potencijal.

Prema podacima za prvih šest meseci ove godine, u okviru prehrambene industrije zabeleženo je značajno učešće proizvodnje i prerade mleka od 22%, što jasno govori o prostoru  za dobijanje statusa proizvoda sa dodatom vrednošću, bez obzira na izazove sa kojima se proizvođači i prerađivači svakodnevno suočavaju.

U radu Sednice učestvovali su proizvođači i prerađivači mleka, fakulteta, komorskog sistema i resornog ministarstva.

 

 

Podelite ovaj članak

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *