Švajcarska delegacija posetila RPK Novi Sad

Švajcarska delegacija posetila RPK Novi Sad

U Regionalnoj privrednoj komori Novi Sad 22.02.2015. godine održao se okrugli sto pod nazivom „Potencijali i problemi unapređenja švajcarsko-srpske privredne saradnje“, koji je organizovala lokalna komora „Junior Chamber International“ (JCI) Novi Sad u saradnji sa Regionalnom privrednom komorom Novi Sad.

JCI nacionalna organizacija Srbije potpisala je 2014. godine zvaničan JCI (Twining) Ugovor sa JCI nacionalnom organizacijom Švajcarske, kojim se predviđa podizanje nivoa saradnje dve komore na još viši nivo.

Okruglom stolu prisustvovala je delegacija švajcarskih privrednika koja je podelila svoja iskustva i ostvarila poslovne kontakte sa srpskim privrednicima, u cilju čvršće i uspešnije saradnje između dve države.

 IMG_3003

Predsednik Poslovnog saveta dijaspore Privredne komore Srbije, gospodin Veselin Cesarov govorio je o srpsko-švajcarskoj privrednoj saradnji i o načinima ostvarivanja kontakata sa  švajcarskim kompanijama, kao i o prodaji proizvoda na švajcarskom tržištu.

Podelite ovaj članak