Zaključen SPORAZUM O SARADNJI

Zaključen SPORAZUM O SARADNJI

Između Regionalne privredne komore Novi Sad i Nacionalne službe za zapošljavanje – Pokrajinske službe za zapošljavanje Novi Sad.

WP_20151110_002

Direktor RPK Novi Sad, Milorad Radojević i direktor Pokrajinske službe za zapošljavanje, Nebojša Kukić, potpisali su 10. novembra 2015. godine, Sporazum o saradnji u cilju uspostavljanja i razvijanja međusobne saradnje ove dve institucije, stvaranja uslova za brže zapošljavanje nezaposlenih lica, kao i radi obezbeđenja dodatnog obrazovanja kadrova za potrebe unapređenja privrede na tržišnim osnovama.

Sporazumom je dogovoren način saradnje preko sledećih delatnosti:

-zajedničko organizovanje instruktivnih seminara za potrebe privrede;

-propagiranje sajmova zapošljavanja kod poslodavaca i nezaposlenih lica i informisanje članova Komore o ponudi i potražnji na tržištu rada;

-promovisanje programa zapošljavanja (novi programi, programi prostrukturiranja i drugi programi kojima se stvaraju uslovi za zapošljavanje nezaposlenih, zapošljavanje lica sa invaliditetom i zaposlenih za čijim je radom prestala potreba);

-pokretanje inicijativa za izmenom propisa i zajedničko organizovanje javnih rasprava, savetovanja i drugih oblika učešća privrede u postupku donošenja novih odnosno izmeni propisa u oblasti zapošljavanja;

-razmena informacija i iskustava o pitanjima od zajedničkog interesa za Komoru i Pokrajinsku službu;

-pružanje uzajamne stručne i druge pomoći u radu Komore i Pokrajinske službe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podelite ovaj članak